Výrobcovia / značky
Hľadať v produktoch:

Bio-Melatonin 60 tbl. 3 mg

Bio-Melatonin 60 tbl. 3 mg

Výrobca: Pharma Nord
Dostupnosť: vypredané
 
 
Balenie:60 tbl.
Koncentrácia:3 mg
25,- €

Popis Bio-Melatonin 60 tbl. 3 mg

Melatonín sa používa ako doplnok pri poruchách spánku a napomáha zvládať časové posuny pri cestovaní lietadlom na väčšie vzdialenosti. Melatonín tiež spomaľuje starnutie buniek, podporuje imunitu a používa sa ako účinný antioxidant. Melatonín nie je vhodný pre deti, pre tehotné a dojčiace ženy.

 

Doporučené dávkovanie

Denná odporúčaná dávka melatonínu pre dospelých a deti od 14 rokov je 3 mg podávané obvykle 1x denne večer.

 

Doporučené použitie

  • poruchy spánku ako nespavosť a ťažké zaspávanie (aj pri cestovateľskej nespavosti),
  • pôsobí proti stavom smútku a depresií,
  • zlepšuje psychické funkcie (pamäť, sústredenie),
  • podporuje imunitný systém,
  • spomaľuje starnutie buniek a apoptózu,
  • pôsobí silne antioxidačne.

 

vlajka ČR

Pro zákazníky z České republiky je výše poštovného stanovena u zásilky do 500 g (cca 10 balení Melatoninu) v případě úhrady platební kartou na 4,30 Eur (cca 118,- Kč).

Poštovné u zaslání zboží na dobírku je 4,50 Eur (cca 124,- Kč). Platba za dobírku je realizována při přebírání zásilky v Kč, bez dalších skrytých poplatků. Vaše poštovné bude upraveno při zpracování faktury.

Doba doručení je přibližně 3 - 5 dnů od oznámení o expedici objednávky. Výše poštovného pro zásilky nad 500 g je uvedeno na stránce Doprava a poštovné.

 

Charakteristika

Melatonín je hormón, produkovaný v epifýze v mozgu, ale aj v sietnici a gastrointestinálnom trakte. Vyskytuje sa v krvnej plazme, v CNS, (epifýza, hypofýza, suprachiazmatické jadrá), na sietnici, v GIT, (pažerák, žalúdok, tenké črevo, hrubé črevo, rektum), ale prítomný je aj v žlči, pečeni, pankrease, pľúcach a vaječníkoch. Zaujímavosťou je, že melatonín je rovnako dobre rozpustný vo vode aj v tukoch.

 

Biologická aktivita

Tvorba a fyziologická aktivita melatonínu je ovplyvnená intenzitou svetla, ako vonkajšieho faktora, ktorý má zásadný vplyv na pôsobenie melatonínu. Čím je intenzita svetla vyššia, tým menej sa produkuje melatonínu, jeho aktivita je počas dňa veľmi nízka (v noci sa tvorí 8-10 násobne viac melatonínu ako cez deň). Melatoín pôsobí ako fyziologické hypnotikum (zvýšená koncentrácia melatonínu navodzuje u človeka ospalosť). Melatonín tak podmieňuje denný (cirkadiánny) rytmus človeka (je signálom pre telo o aktuálnom „subjektívnom čase“) nielen počas 24 hodín, ale aj počas roka.

Melatonín pôsobí protiapopticky (spomaľuje starnutie buniek a apoptózu). Má však aj imunomodulačné schopnosti, vykazuje antioxidačnú aktivitu(ide o scavinger voľných radikálov) a pôsobí onkostaticky. Na úrovni GIT melatonín ovplyvňuje transportné systémy intestinálnych buniek a vplýva na motilitu čriev. Zároveň tlmí aktivitu gonadotropínov a utlmuje tak tvorbu pohlavných hormónov.


Prirodzené zdroje

Melatonín je v organizme produkovaný z aminokyseliny tryptofánu, pričom jedným z jeho významných medziproduktov je signálna molekula serotonín (melatonín vzniká N-acetyláciou serotonínu). Tvorbu melatonínu v epifýze ovplyvňuje intenzita svetla (svetlo brzdí tvorbu melatonínu). Z potravinových zdrojov sú na melatonín bohaté banány a ryža.


Príznaky nedostatku

Nefyziologická produkcia a aktivita melatonínu vedie k poruchám spánku a k narušeniu prirodzeného biorytmu, čo sa prejavuje na fyzickej kondícii človeka, ale ovplyvňuje to aj jeho psychiku.

 

ÚDAJE O ZLOŽENÍ
V 1 tableteMnožstvo% ODD
Melatonin 3 mg *

* Odporučená Denná Dávka - neurčená

 

Upozornenie

Nie je vhodný pre osoby mladšie ako 14 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Užívanie je vhodné konzultovať s lekárom. Užívať len pred predpokladanou dobou spánku, pretože môže spôsobiť ospalosť. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte mimo dosahu detí, v suchu a tme, pri teplote do 25°C.

Balenie: 60 tbl.
Koncentrácia: 3 mg

Súvisiace produkty

Melatonin 60 tbl. 3 mg

Melatonin 60 tbl. 3 mg - Walmark
Balenie: 60 tbl.
Koncentrácia: 3 mg

Melatonín kontroluje biorytmus spánku a bdenia. Melatonín podávaný pred spaním pomáha skrátiť dobu zaspávania a zlepšiť jeho kvalitu.

15,- €

VIRDE Melatonin 30 tbl. 5 mg

VIRDE-Melatonin 5 mg 30 tbl. - Virde, s.r.o.
Balenie: 30 tbl.
Koncentrácia: 5 mg

Napomáha dosiahnuť súlad s denným a nočným cyklom a skrátiť dobu potrebnú na zaspanie. U osôb vystavených cestovaniu do iného časového pásma prispieva k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy.

7,20 €
Zatvoriť

K produktu neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Najpredávanejšie výrobky v tejto kategóriiKontaktné informácie:  Dodanie tovaru 
Kumitech s.r.o.
Vitama.sk
Čingov 860
951 31, Močenok


Telefón: 0948 046 697
E-mail: info@vitama.sk
Vitama.sk

Copyright 2012 - 2018 © Vitama.sk