Výrobcovia / značky
Hľadať v produktoch:

Plaťte kartou! - technológia 3-D Secure, CardPay

Úvod Plaťte kartou!

Platba kartou systémom 3-D Secure za tovar u nás, vám ušetrí niektoré poplatky a má svoje výhody:

  • jedná sa o bezpečnú, bezhotovostnú a pohodlnú platbu za zakúpený tovar,
  • nepotrebujete hotovosť pri preberaní tovaru od dopravcu (hlavne v prípade, že zásielku vo vašej neprítomnosti preberie kolega v práci alebo rodinný príslušník),
  • poznáte okamžite koncovú cenu objednávky, ktorá nemôže byť ďalej navyšovaná o žiadny skrytý spracovateľský poplatok zo strany dopravcu,
  • ušetríte poplatok za Dobierku, ktorý je pre objednávky s dodacou adresou v SR 0,80 € a pre objednávky s dodacou adresou v ČR 0,20 €,
  • zákazník s dodacou adresou v ČR ušetrí pri platbe kartou ďalších 50,- Kč, ktoré by si Česká pošta naúčtovala ako manipulačný poplatok za spracovanie Dobierky zo zahraničia.

Vitama.sk používa online platobné rozhranie Tatrabanky s názvom CardPay, využívajúce technológiu 3-D Secure, ktorá umožňuje bezpečné a pohodlné platby prostredníctvom platobných kariet asociácií Visa a MasterCard (jedná sa o jedno z najbezpečnejšćh a najspoľahlivejších riešení, ktoré je využívané stovkami tuzemských i zahraničných obchodníkov).

 

Tatrabanka - CardPay - logo

Tento spôsob platenia umožňuje okrem overenia samotnej karty aj overenie identity držiteľa karty. Identita sa väčšinou overuje prostredníctvom SMS kódu zaslaného bankou na mobilný telefón zákazníka počas platby alebo žiadosťou o zadanie hesla (voľba overenia závisí od banky, ktorej kartu zákazník používa). Dodatočné overenie výrazne zvyšuje úroveň zabezpečenia transakcie a znižuje riziko zneužitia karty.

 

Držiteľ karty zadáva všetky citlivé kartové údaje (číslo karty, dátum expirácie, CVV/CVC kód) priamo v zabezpečenom prostredí banky, kde sú aj ukladané. Obchodník nemá vôbec prístup ku kartovým údajom svojich zákazníkov! V prípade tzv. "registrovanej platby" je navyše k týmto údajom pripojené unikátne identifikačné číslo klienta ("cardholderID"), ktoré klientovi priradí obchodník na svojom e-shope. Kartové údaje sa potom na platobnej bráne načítajú práve na základe tohto klientského ID.

 

Počas procesu platby prebieha na pozadí overovanie dát medzi systémom zákazníka a systémom obchodníka aby sa zabezpečilo, že nedošlo k zásahu tretej strany do platobných údajov (suma, mena a pod.). Táto komunikácia medzi systémami je šifrovaná zabezpečeným protokolom HTTPS.

Ukážeme vám modelový príklad, ako funguje platenie kartou s 3-D Secure na Vitama.sk:

V modelovom príklade je použitá zahraničná platobná karta, vydaná jednou z českých bánk, u ktorej bolo z bezpečnostných dôvodov zakryté číslo a dátum expirácie. 

 

Vo chvíli, keď zákazník zvolil pri platení za tovar Platbu kartou SK (alebo CZ), zobrazilo sa platobné rozhranie CardPay Tatrabanky, v ktorom bol požiadaný o zadanie údajov z platobnej karty (číslo karty, dátum expirácie a CVV/CVC kód).
V zobrazenom formulári je vždy uvedená celková suma k zaplateniu, meno obchodníka (obchodu), ktorému bude platba realizovaná a číslo realizovanej transakcie. 

Platobné rozhranie

Po zadaní požadovaných údajov bol zákazník presmerovaný do prostredia domovskej banky (v tomto prípade je to banka v ČR preto je text v českom jazyku). Keďže jeho karta je v programe 3-D Secure, banka si zaslaním SMS kódu na telefón zákazníka vyžiadala, dodatočné overenie transakcie.

Dodatočné overenie zadávanej transakcie (SMS kódom, alebo vyžiadaním hesla) je realizované iba u kariet zaradených do programu 3-D Secure. V prípade, že karta do programu zaradená nieje, proces pokračuje bez dodatočného overenia a okno vyžadujúce dodatočné overenie od domovskej banky zákazníka sa nezobrazí.

Platobné rozhranie

Zadaním jednorazového SMS kódu a potvrdením platby "Odeslat a zaplatit", zákazník transakciu dodatočne overil. Následne sa na obrazovke zobrazila informácia o jej úspešnom spracovaní a sumárna informácia o realizovanej platbe (číslo karty a dátum expirácie boli z bezpečnostných dôvodov prekryté). Zákazník dokončil proces platby voľbou "Pokračovať". 

Platobné rozhranie

Táto voľba ho vrátila späť do prostredia obchodu Vitama.sk, kde mu bolo potvrdené úspešné prijatie platby. Tým bol celý proces on-line platby za vybraný tovar ukončený.

Prostredie obchodu

CardPay

Kontaktné informácie:  Dodanie tovaru 
Kumitech s.r.o.
Vitama.sk
Čingov 860
951 31, Močenok


Telefón: 0948 046 697
E-mail: info@vitama.sk
Vitama.sk

Copyright 2012 - 2017 © Vitama.sk