Výrobcovia / značky
Hľadať v produktoch:

Daylong baby SPF 30 krém 50 ml

Daylong baby SPF 30 krém 50 ml

Výrobca: Spirig Pharma AG
Dostupnosť: vypredané
 
 
Balenie:50 ml
 
9,90 €

Popis Daylong baby SPF 30 krém 50 ml

Daylong® baby SPF 30 (opaľovací krém) obsahuje výlučne fyzikálne UV filtre a bol vyvinutý špeciálne na ochranu malých detí a veľmi citlivej kože.

Vlastnosti:

  • stredná ochrana (SPF 30),
  • odolný voči vode,
  • s čisto fyzikálnymi UV filtrami (titándioxid),
  • pre dojčatá a malé deti (do 1 roku),
  • vhodné aj na citlivú kožu,
  • bez parfumu,
  • ľahko sa rozotiera.

Použitie:

Nanášajte na kožu v dostatočnom množstve asi 20 minút pred pobytom na slnku a nechajte prípravok dobre vstrebať. Zabráňte kontaktu s očami. Pri nadmernom potení, plávaní a sušení nanášanie prípravku zopakujte. Zníženie požadovaného množstva značne zníži úroveň ochrany. Nadmerné slnenie vážne ohrozuje zdravie. Ani prípravky s vysokým SPF neposkytujú absolútnu ochranu pred UV žiarením. Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Prípravky slnečnej ochrany môžu spôsobiť zafarbenie textílií a iných materiálov.

 

Zloženie:

Zinc Oxide (nano), Aqua, C12–15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide (nano), Glycerin, Isohexadecane, Triethylhexanoin, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyhydroxystearic Acid, Cyclopentasiloxane, Polymethyl Metacrylate, PPG-15 Stearyl Ether, Caprylyl Glycol, Aluminum Stearate, Alumina, Magnesium Sulfate, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Citric Acid, Dimethicone, Trimethoxycaprylylsilane.

 

Určenie fototypu:

Každá koža má inú citlivosť na slnečné žiarenie. Približný odhad citlivosti kože je možný pomocou fototypu. Nechránená koža môže byť vystavená slnku bez rizika začervenania (prah začervenania kože) len po určitú dobu. Prah začervenania kože sa u jednotlivých fototypov líši. Riziko spálenia kože závisí od geografickej polohy, ročného obdobia, hodiny dňa, trvania slnečného žiarenia, ako aj od miery zhnednutia kože, ešte pred kontaktom so slnkom.

V každom prípade zabráňte spáleniu kože!

 

Určenie fototypu
FototypReakcia na slnko + prah začervenania kože
Fototyp 1 Veľmi svetlá, citlivá koža, pehy, svetlé oči, červené alebo blond vlasy
Rýchle začervenanie, ale žiadne zhnednutie
Prah začervenania kože cca. 10 min.
Fototyp 2 Svetlá, citlivá koža, svetlé oči, svetlé vlasy
Rýchle začervenanie, ale len pomalé zhnednutie
Prah začervenania kože cca. 10 – 20 min.
Fototyp 3 Stredne svetlá koža, tmavé vlasy, tmavé oči
Zriedkavo sa spáli, jednoducho a pomaly pigmentuje
Prah začervenania kože cca. 30 – 45 min.
Fototyp 4 Tmavá koža, tmavé oči, tmavé vlasy
Zriedkavo sa spáli, rýchlo a výrazne zhnedne
Prah začervenania kože cca. 30–45 min.
Fototyp 5 Tmavá koža, tmavé oči, tmavé vlasy
Zriedkavo sa spáli, koža menej citlivá na slnečné žiarenie
Prah začervenania kože cca. 60 min.
Fototyp 6

Veľmi tmavá koža, tmavé oči, tmavé vlasy
Zriedkavo sa spáli, koža menej citlivá na slnečné žiarenie
Prah začervenania kože cca. 90 min.

 

Rady a tipy:

Detská koža je zvlášť citlivá. Nie je zvyknutá na slnko, keďže rohová (najvrchnejšia) vrstva kože ešte nie plne vyvinutá. Dbajte na to, aby dojčatá a malé deti neboli vystavené priamemu slnečnému žiareniu. A to aj vtedy, ak používajú produkty slnečnej ochrany. Používajte produkty slnečnej ochrany aj v tieni.

Detská koža si pamätá dlhšie. U detí platí ešte viac ako u dospelých: Koža si „pamätá“ počas celého života každé spálenie a nezabúda!

Dieťa vždy natrite vhodným produktom slnečnej ochrany. Naneste ho cca. 20 min. pred pobytom na slnku. Nezabudnite ošetriť aj pery, nos a uši. Vyberte vhodný UV filter. Vo všeobecnosti sa u detí do 1 roku a u osôb s veľmi citlivou kožou odporúča používať produkty s čisto fyzikálnymi filtrami (napr. Daylong® Baby).

Po dlhšom kontakte s vodou zopakujte nanesenie prípravku slnečnej ochrany. Aj keď sú Daylong® kids SPF 30 a SPF 50 extrémne odolné voči vode, na zachovanie ochrany nanášanie prípravku opakujte, najmä po potení, plávaní alebo osušení uterákom. Viacnásobné nanášanie však nepredĺži maximálny čas pobytu na slnku.

Správna ochrana je dôležitá. Deti by mali na slnku mať vždy pokrývku hlavy, oblečenie a slnečné okuliare. Najlepšie oblečenie a pokrývku hlavy z husto tkaných látok.

Balenie: 50 ml

Súvisiace produkty

Daylong kids SPF 30 lócio 100 ml

Daylong Kids SPF 30 locio 100ml - Spirig Pharma AG
Balenie: 100 ml
 

Opaľovacie mlieko určené špeciálne pre deti s obsahom hydratujúcich látok, extrémne odolné voči vode a spoľahlivo chráni detskú pokožku pred slnkom vďaka širokospektrálnej UVA a UVB ochrane.

13,10 €

Daylong kids SPF 30 lócio 200 ml

Daylong Kids SPF 30 locio 200ml - Spirig Pharma AG
Balenie: 200 ml
 

Opaľovacie mlieko určené špeciálne pre deti s obsahom hydratujúcich látok, extrémne odolné voči vode a spoľahlivo chráni detskú pokožku pred slnkom vďaka širokospektrálnej UVA a UVB ochrane.

19,20 €

Daylong kids SPF 50 lótio 150 ml

Daylong kids SPF 50 dávkovač 150 ml - Spirig Pharma AG
Balenie: 150 ml
 

Detské opaľovacie mlieko s vysokým ochranným faktorom, extrémne odolné voči sladkej i slanej vode s praktickým dávkovačom a tabuľkou na etikete pre spoľahlivú ochranu.

27,20 €
Zatvoriť

K produktu neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentárKontaktné informácie:  Dodanie tovaru 
Kumitech s.r.o.
Vitama.sk
Čingov 860
951 31, Močenok


Telefón: 0948 046 697
E-mail: info@vitama.sk
Vitama.sk

Copyright 2012 - 2018 © Vitama.sk