Chudnite efektívnejšie s pomocou prírodných extraktov

Chceli by ste zatočiť s kilami navyše, ale vaša snaha neprináša želané výsledky? Ak si myslíte, že ste už vyskúšali všetko, čítajte ďalej a my vás presvedčíme o opaku.

Určite to poznáte. Stačí na pár dní poľaviť, dopriať si trochu viac maškŕt a váha hneď letí hore. Opačným smerom to však ide omnoho ťažšie. Snažíte sa jesť zdravo, strážite si kalórie, dávate si do tela v posilňovni, no tukové bunky nie a nie ustúpiť. Ak je to váš prípad, nezúfajte, k dosiahnutiu cieľa vám chýba už len malý krôčik. V tom vám dokážu pomôcť výťažky z rôznych rastlín, alebo telu vlastné látky, o ktorých ste možno ešte ani nepočuli. Nájdete ich priamo v potravinách, alebo v koncentrovanejšej podobe vo výživových doplnkoch, akými je napríklad Fat burner alebo Thermofit.

Tu sú niektoré z účinných látok, ktoré podporujú chudnutie a spaľovanie tukov:

 • Horký pomaranč obsahuje látky, ktoré majú podobné účinky ako kontroverzný efedrín, no bez nepriaznivých vedľajších účinkov na zdravie. Vďaka tomu prispieva k rýchlejšiemu a účinnejšiemu spaľovaniu tukov a potláča chuť na jedlo.
 • Grepfruit obsahuje prírodný flavonoid Naringín, ktorý je silným antioxidantom. Okrem toho čistí tráviaci trakt, stabilizuje črevnú flóru a zvyšuje metabolizmus tukov. Jeho veľkým prínosom je aj to, že zvyšuje pevnosť a elasticitu ciev, chráni pred nachladením a infekciami.
 • Kofeín obsiahnutý v káve alebo v čaji, potláča nadmernú chuť na jedlo a výrazne znásobuje spaľovanie tukov. Zároveň má stimulačné účinky – potláča príznaky únavy, podporuje vytrvalosť a výkon, čím umožňuje dosahovať lepšie výsledky počas fyzického cvičenia.
 • Zelený čaj je známy tým, že má povzbudzujúci účinok. Medzi jeho benefity pre organizmus patria aj silné antioxidačné účinky. Pomáha znášať vysoké fyzické aj psychické zaťaženie,
  zvyšuje silu, výkon a efektivitu tréningu. Taktiež výrazne znásobuje účinok spaľovania tukov.
 • Kôra bielej vŕby, ktorá je známa ako prírodný zdroj aspirínu, má výrazný vplyv aj na metabolizmus tukov. Výťažok z tejto rastliny spaľovanie tukov niekoľkonásobne zrýchľuje.
 • Gugul je indický strom, výťažok z ktorého má detoxikačné účinky a podporuje spaľovanie tukov.
 • L-karnitín je telu vlastná látka, ktorá podporuje úbytok tukového tkaniva a ochraňuje svalovú hmotu tým, že uvoľňuje energiu z tukov. Zaručuje prílev energie, zvyšuje fyzickú silu a umožňuje tak zvýšený výdaj energie počas telesnej aktivity. Redukuje poškodenie tkanív pri fyzickej námahe a znižuje tvorbu kyseliny mliečnej, čím pôsobí proti stresu a vyčerpanosti.
 • L-tyrozín obsiahnutý napríklad v hnedej ryži, mandliach, fazuli, banánoch alebo v ovsených vločkách, má mnohé účinky, ktoré pomáhajú pri chudnutí. Potláča chuť do jedla a podporuje termogenézu, čiže proces spaľovania kalórii uložených v tuku. Má tiež schopnosť potláčať únavu a stres z namáhavého tréningu.
 • Chróm je stopový prvok, ktorý ovplyvňuje metabolizmus sacharidov, bielkovín aj tukov. Pri chudnutí spočíva jeho prínos najmä v potláčaní chuti na sladké. Jeho výdatným zdrojom sú slávky, ustrice a brazílske orechy, ale získate ho napríklad aj datlí, hrušiek, paradajok, húb, brokolice alebo lieskových orechov.